Hikayemiz

Güneydoğu Anadolu mutfağı ve Şanlıurfa kebap kültürünü yansıtan ilk restoranımız ile 1989 yılında başlattığımız Dedecan lezzet yolculuğu; Şanlıurfa’da halen hizmet vermekte olan köşkümüzden büyüyerek ve gelişerek, günümüzde, farklı illerdeki şubelerimize kadar uzanıyor.

Dedecan şubelerinde, yörenin sofra değerlerini ve zenginliğini, ilk günkü özen ve heyecanla sunmaya devam ediyoruz. Tarihin en eski mutfak kültürlerinden olan Güneydoğu Anadolu mutfağını, Şanlıurfa’ya has ciğer, dalak ve yürek kebapları ile çeşitlendiriyoruz.

Acının en tatlısı Dedecan

Masaya gelen her lezzetin arkasında bir hikayemiz var ama asıl sırrımız; hikayenin baş kahramanlarından olan; menümüze özel tatlar katan coğrafi işaretli yöresel malzemelerimiz ve onları nefis lezzetlere dönüştüren Şanlurfa’lı şeflerimiz.

Dedecan’ın tüm şubelerinin mutfağında aynı ürünler ve sadece Şanlıurfa’lı şeflerin yer alması bizi biz yapan en önemli özelliklerden.

Kalite Tesadüf Değildir

Yıllardır kalitemizden ödün vermeden, misafirlerimizi özenle ağırlamaya devam ederken; başarılı geçmişimizin arkasında yörenin değerlerine duyduğumuz saygı ve özenin de ayrı bir kültür yarattığını biliyoruz. Bu kültürü seven, ilgi ve beğenilerini eksik etmeyen siz değerli dostlarımıza teşekkür ederiz. Sizleri ağırlamaktan her zaman mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz

Mustafa Dedecan